TÜRKİYE’NİN YENİ SESİ “AIRPORT LAND”…

TÜRKİYE’NİN YENİ SESİ “AIRPORT LAND”…

Havaalanı ve ulaştırma sektörünün gazetesi…

 Kalite Medya Film Yapım Ltd. Şti 2010 yılından beri İstanbul’da   faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Şirket 2017 yılı başında hazırlıklarını tamamlayarak baskıya hazırladığı “ Airport Land ” isimli, tabloid boydaki gazetesini bilgi, öneri ve yorumlarımıza sundu.

 Kültür endüstrileri dünya ekonomisinde en hızlı büyüyen sektör olarak göze çarpmaktadır. Ağır sanayiyi çoktan geride bırakan kültür alışverişinin yıllık hacmi her geçen gün artmaktadır.O zaman, herhangi bir havalimanında ve Tren garında neden o ülkenin kültürüyle ilgili bir şeyler sunulmasın? Bu soru ile yayın hayatına adım atan “Airport Land” Gazetesi; Türkiye’de havaalanı, Hızlı tren ulaşım sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlamaktadır.

 Bu bağlamda “Airport Land” Gazetesi, havaalanı ve ulaştırma sektörünün hem bilgi kaynağı hem de hava meydanları işletmelerinin, Devlet Demiryolları Hızlı tren işletmelerinin sözcüsü olma misyonunu üstlenmek istemektedir. Gazete, ülkemizde ve yurt dışında bulunan hava alanları ile hava yolu şirketlerini buluşturmakta kalmayıp, seyahat eden yerli-yabancı misafirleri, uçuş-seyahat, öncesi-sonrası İngilizce ve Türkçe olarak güncel olaylardan haberdar edecektir. Kültürel, sanatsal ve doğal güzelliklerin de ele alınacağı “Airport Land” Ülkemizin tanıtılmasında çok etkili bir rol üstlenecektir.

 Gazete; uçuş ve yer hizmetleri, Hızlı Tren ulaşım hizmetleri ile ilgili haber, görüş, tanıtım, yeniliklerin yanı sıra Politikadan, ekonomiye, iş dünyasından, iş adamlarına kadar birçok konuda bilgi paylaşacaktır. Ayrıca gezi, tatil, lezzet durakları sayfaları ile yerli ve yabancı turistlere ilham kaynağı olacaktır. Airport Land Gazetesi, hava limanlarımızın, Hızlı Tren Garlarımızın yerli-yabancı yolcu giriş ve çıkışlarında, dinlenme, bekleme salonlarında ücretsiz olarak dağıtılacaktır.  

 “ Airport Land“ Gazetesi   Türkçe – İngilizce    olarak 15 günde bir yayınlanacaktır.

Türkiye’nin Tüm havaalanlarında ve Hızlı Tren garlarında yer alması öngörülen  gazete, bünyesinde bulunan profesyonel çalışanlar tarafından ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Ayrıca gazete 200 aileye iş istihdamı sağlayacaktır.

Kaynak: HALİL CAN