Son yıllarda Türkiye’nin dış ülkelerle olan ticari ve kültürel paylaşımları, özellikle Arap ülkeleri ile olan ilişkileri bizleri bu dergiyi çıkarmaya teşvik etmiştir. Türkiye ile Katar arasındaki ticari ve sosyal ilişkileri güçlendirmek amacı ile yayınlanan 10 bin tirajlı TURKEY & QATAR LİFE Dergimiz, İngilizce ve Türkçe olarak Türkiye ve Katar’da ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Dergimizin 7 bin adedi her ay Katar’a, 3 bin adedi ise Türkiye’de TBMM dâhil tüm devlet kuruluşlarına, resmi – özel kurum ve kuruluşlarla orta ve büyük ölçekli işletmelere, kültür merkezlerine, tiyatro ve sinemalara, seyahat acentelerine, Akdeniz ve Marmara bölgesindeki otellere, İstanbul genelindeki abonelerimize kurye aracılığı ile ücretsiz olarak gönderilmektedir.

Dergimiz; politikadan, ekonomiye, iş dünyasından, turizme ve sanat dünyasının temsilcilerine kadar birçok kişiyi konuk etmektedir. Ayrıca tatil, sağlık, yemek, alışveriş, moda ve kültür – sanat sayfaları ile iki ülke halkının yaşamlarına tanıklık etmektedir.

Firmamız Kalite Medya Film Yapım Ltd.Şti. tarafından dağıtılan TURKEY & QATAR LİFE Dergisi’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

HALİL CAN KİMDİR?

1988 yılından beri televizyon, tiyatro, sinema ve reklam sektörlerinde yüzlerce programa imza atan Hail Can, 1998 yılında yurt dışına giderek kariyerini odak noktasına taşıdı. 2000 yılında “Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı” adlı drama- belgesel film projesindeki performansı nedeniyle  Kültür Bakanlığı Özel Ödülü aldı.  2003 yılında ‘’En İyi Reklam Filmi ve Senaryosu’’ dalında Kristal Elma Ödülü’nü kazandı. 2010 yılına kadar  İstanbul’da 34 farklı reklam firması ve ajansının kreatif direktörlüğünü yapan Halil Can, 2010 yılında Kalite Medya Film Yapım Ltd. Şirketini kurdu.

Sektörün içindeki en başarılı takım arkadaşlarını bünyesinde toplayıp bu güne kadar televizyon programları, diziler, sektör programları, 3D animasyon filmleri ve reklam filmlerini başarı ile gerçekleştirdi. Bu tecrübelerini 2016 yılında kurduğu ‘Turkey & Qatar Life’ ile 2017 yılında ‘Airport Land’i yayın hayatına sunarak gelişmeye devam etmektedir. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşların dergi ve gazetelerine danışmanlık yaparak yayına hazırlamaktadır. Başarılı iş hayatını özel hayatında da devam ettiren Halil Can, evli ve üç çocuk babasıdır.

WHO IS HALIL CAN? 

Since 1988, signatory of hundreds programs in  television, theater, film and advertising industry, Halil Can, carried the focal point in his career by going abroad in 1998. In 2000, he received the Special Award of the Ministry of Culture, on drama-documentary film project, named “Mehmet Akif Ersoy’s life”, due to the performance. In 2003, won a reward  themed “Best Advertising Film and Screenplay”  in the Crystal Apple Award. Halil Can, who is the creative director of 34 different advertising firm and agency in Istanbul, until 2010, founded the Kalite Media Film Production Ltd. Company.

Until today he accomplished successfully, television programmes, serials, sector programs, 3D animated films and commercials by gathering the most successful teammates in the sector. This experiences continues to grow providing broadcast with ‘Turkey & Qatar Life’ Magazine, established in 2016, with ‘Airport Land Newspaper’ in 2017. He is also prepared for publication by consulting the various organizations and institutions of magazines and newspapers. His successful business life continues in his personal life, he is married and father of three children.